Medijiem

Solvita Āboltiņa Jauniešu Saeimai: Latvijas nākotne ir drošās rokās (27.04.2012.)

„Tiem, kas saka, Latvijai nav nākotnes, ir jānāk skatīties, kā strādā Jauniešu Saeima. Jūs esat Latvijas nākotne. Es esmu pārliecināta, ka Latvijas nākotne būs drošās rokās - jaunu, patriotisku, gudru izglītotu gribošu un varošu cilvēku rokās,” 2.Jauniešu Saeimas noslēgumā, uzrunājot Jauniešu Saeimu, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Jauniešu Saeima tās dalībniekiem ļāva saprast, ka nav viena pareiza un nepastrīdama viedokļa, atzīst Saeimas priekšsēdētāja, jauniešiem uzsverot, ka politiķiem „ir svarīgi spēt savu viedokli argumentēt, spēt nebaidīties nākt klajā ar idejām un aizstāvēt tās”.

Saeimas priekšsēdētāja jauniešiem novēlēja nepazaudēt degsmi un mirdzumu acīs, vēlmi kaut ko sasniegt un aizstāvēt: „Lai mums visiem kopā veicas veidot Latviju par tādu valsti, kurā gan šodienas, gan nākotnes labās idejas mēs visi kopā varētu realizēt,” novēlēja S.Āboltiņa.

2.Jauniešu Saeimas noslēguma pasākumā organizētāji sveica visus dalībniekus, bet četri jaunieši ieguva Nākotnes politiķa titulu par aktīvu līdzdalību Jauniešu Saeimas komisiju sēdēs. Šo titulu ieguva Liene Dreimane no Rīgas Valsts 3.ģimnāzijas, Rolands Pragulbickis no Saldus Profesionālās vidusskolas, Zane Ģierte no Talsu Valsts ģimnāzijas un Žaklīna Vagoliņa no Ogres Valsts ģimnāzijas.

Jauniešu Saeima, strādājot komisijās un debatējot sēdē, pieņēma četras deklarācijas – par izglītības, tautsaimniecības, Eiropas lietu un cilvēktiesību jautājumiem. Visas deklarācijas tiks nodotas izvērtēšanai atbildīgajās Saeimas komisijās.

Piektdien, 27.aprīlī, Saeimā notika 2.Jauniešu Saeima, kurā darbojās skolēni no visiem Latvijas reģioniem. Jauniešu darbs bija pietuvināts reālajam Saeimas darbam un likumu izstrādes procesam.

Jauniešu Saeimu rīko Saeima kopā ar sadarbības partneriem - biedrībām „Sabiedrība par atklātību „Delna”” un „Latvijas Bērnu forums”. Informatīvie atbalstītāji – sociālais tīkls Draugiem.lv un Latvijas Televīzija. Pasākumu atbalsta arī Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā un Frīdriha Eberta fonds.

Foto no 2.Jauniešu Saeimas: http://www.flickr.com/photos/saeima/sets/72157629909530285/with/7118226655/
Video sižets no 2.Jauniešu Saeimas: http://www.youtube.com/watch?v=5Ug7LeiGxmk&list=UUdQ1YxaZG3i7ygGCdU8mPKQ&index=1&feature=plcp
Pilns video ieraksts no 2.Jauniešu Saeimas sēdes
1.daļa http://video.tiesraides.lv/flv/live/20120427131602_saeima1_1.mp4
2.daļa http://video.tiesraides.lv/flv/live/20120427164301_saeima1_1_0.mp4

Izmantojot materiālus, atsauce uz Saeimas Kanceleju obligāta!


Saeimas Preses dienests
Tālr.: 67087218, mob.: 26136160
E-pasts: prese@saeima.lv

 

2.Jauniešu Saeimas deputāti iestājas par konkurētspējīgu izglītības saturu (27.04.2012.)

Teorijai un praksei skolu mācību programmās jābūt sabalansētai, un mācību saturam jāpalīdz skolēniem karjeras iespēju izvēlē. To piektdien, 27.aprīlī, Jauniešu Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē uzsvēra jaunieši, kuri strādāja pie deklarācijas projekta „Par bērnu un jauniešu līdzdalību mūsdienīgas izglītības sistēmas veidošanā”. 11.Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Ina Druviete uzsvēra izglītības nozīmīgo lomu gan sabiedrības, gan personības dzīvē, norādot uz nepārtrauktu izglītības sistēmas attīstības nepieciešamību.

Strādājot pie deklarācijas satura, Jauniešu Saeimas deputāti galvenokārt diskutēja par to, kādam jābūt mūsdienīgam un konkurētspējīgam mācību saturam. Jaunieši bija vienisprātis, ka teorētisko un praktisko priekšmetu apguvei jābūt sabalansētai, taču Jauniešu Saeimas deputātiem nebija viegli vienoties, vai skolās vajadzētu ieviest papildu mācību priekšmetu, kas būtu orientēts uz palīdzību karjeras izvēlē. Kristīne Kasparova, Latvijas Universitātes 1.kursa studente, pauda viedokli, ka skolēniem pašiem bez pamudinājuma vai spiediena jāizvēlas, ko darīt pēc skolas beigšanas. Savukārt Toms Jansons no Ziemeļvalstu ģimnāzijas 12.klases uzskata, ka palīdzība karjeras iespējās ir jāsniedz jau pamatskolā, ne tikai vidusskolā.

Tāpat jaunieši pēc ilgām debatēm vienojās, ka skolu mācību programmā tomēr ir jāintegrē arī valstiskas apziņas veicināšana. Piemēram, Anna Lisenoka no Krāslavas Valsts ģimnāzijas uzskatīja, ka patriotiskai domāšanai ir liela nozīme, tomēr tiem skolēniem, kuriem ģimenē nav ielikta valstiskuma apziņa, skola to iemācīt nevar.

Jauniešu Saeimas deputāti diskutēja arī par to, vai vidusskolēnu stipendijas ir labākais līdzeklis, kā motivēt sasniegt labus rezultātus mācībās. Daļa jauniešu uzskata, ka nesekmīgos un mācībās neieinteresētos skolēnus arī finansiāls atbalsts nemotivēs. Savukārt citi uzstāja, ka tas būtu gan papildu stimuls censties saņemt pēc iespējas augstāku novērtējumu, gan arī rosinātu interesi par mācībām vispār.

Piektdien, 27.aprīlī, Saeimā notiek Jauniešu Saeima, kurā darbojas skolēni no visiem Latvijas reģioniem. Jauniešu darbs ir pietuvināts reālajam Saeimas darbam un likumu izstrādes procesam. Jauniešu Saeimas deputāti strādāja četrās komisijās un izstrādāja četras deklarācijas - par izglītības, tautsaimniecības, cilvēktiesību un Eiropas Savienības jautājumiem.

Jauniešu Saeimu rīko Saeima kopā ar sadarbības partneriem - biedrībām „Sabiedrība par atklātību „Delna”” un „Latvijas Bērnu forums”. Informatīvie atbalstītāji – sociālais tīkls Draugiem.lv un Latvijas Televīzija. Pasākumu atbalsta arī Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā un Frīdriha Eberta fonds.

Foto no 2.Jauniešu Saeimas: http://www.flickr.com/photos/saeima/sets/72157629909530285/with/7118226655/


Saeimas Preses dienests
Tālr.: 67087218, mob.: 26136160
E-pasts: prese@saeima.lv

 

2.Jauniešu Saeima nodibina deputātu grupu sadarbībai ar ASV (27.04.2011.)

Lai veicinātu jauniešu interesi par sadarbības iespējām ar Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV), piektdien, 27.aprīlī, 2.Jauniešu Saeimas deputāti Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja Ojāra Kalniņa vadībā nodibināja deputātu grupu sadarbībai ar ASV. Sadarbības grupas biedri nākamnedēļ dosies uz ASV vēstniecību, lai personīgi tiktos ar ASV vēstnieci.

„Liels gandarījums par lielo interesi, kādu jaunieši izrādīja par dalību sadarbības grupā un par ārpolitiku kopumā. Sarunā ar jauniešiem uzsvēru, ka ASV ir Latvijas stratēģiskais partneris, ar kuru mūsu valstij ir lieliskas attiecības,” norāda O.Kalniņš. Ārlietu komisijas priekšsēdētājs arī pauž gandarījumu, ka jauniešu rakstītajās esejās daudz labu, vērā ņemamu ideju par to, kā veicināt Latvijas sadarbību ar ASV.

Deputātu grupā sadarbībai ar ASV ir 2.Jauniešu Saeimas deputāti, kuri piedalījās Saeimas un ASV vēstniecības Latvijā rīkotajā eseju konkursā, paužot savu viedokli par Latvijas jauniešu sadarbības iespējām ar ASV. Esejās pausts aicinājums nodrošināt iespējas Latvijas jauniešiem piedalīties nometnēs ASV, organizēt pieredzes apmaiņas programmas, kā arī citas idejas.

Divdesmit četru eseju autori 2.maijā apmeklēs ASV vēstniecību, lai tiktos ar ASV vēstnieci Latvijā Džūditu Gārberi un diskusijas laikā uzdotu jautājumus ASV vēstniecei. Tāpat vizītes laikā Dž.Gārbere un O.Kalniņš apbalvos labāko eseju autorus.

Trīs labākās esejas tiks publicētas Jauniešu Saeimas mājas lapā www.jauniesusaeima.lv

Piektdien, 27.aprīlī, Saeimas namā pulcējās simts jaunieši no visiem Latvijas reģioniem, lai caur personīgo pieredzi iepazītu likumdevēja darbu un no parlamenta tribīnes aizstāvētu savas idejas.

100 Jauniešu Saeimas deputāti izvēlēti publiskā balsojumā, kandidātiem sacenšoties par vēlētāju atbalstu savām idejām, kā veicināt Latvijas izaugsmi. Vissīvākā konkurence bija Rīgas vēlēšanu apgabala jauniešiem, no kura uz 30 vietām kandidēja 64 pretendenti. Pavisam kandidatūras dalībai Jauniešu Saeimā bija iesnieguši 196 jaunieši, par kuru idejām kopumā atdotas 5747 balsis.

Saeimas Preses dienests
Tālr.: 67087218, mob.: 26136160
E-pasts: prese@saeima.lv

 

Pēc nedēļas sanāks 2.Jauniešu Saeima (20.04.2012.)

Piektdien, 27.aprīlī, Saeimas namā pulcēsies simts jaunieši no visiem Latvijas reģioniem, lai caur personīgo pieredzi iepazītu likumdevēja darbu un no parlamenta tribīnes aizstāvētu savas idejas.

100 Jauniešu Saeimas deputāti izvēlēti publiskā balsojumā, kandidātiem sacenšoties par vēlētāju atbalstu savām idejām, kā veicināt Latvijas izaugsmi. Vissīvākā konkurence bija Rīgas vēlēšanu apgabala jauniešiem, no kura uz 30 vietām kandidēja 64 pretendenti. Pavisam kandidatūras dalībai 2.Jauniešu Saeima bija iesnieguši 196 jaunieši, par kuru idejām kopumā atdotas 5747 balsis.

Jauniešu Saeimā būs pārstāvēti visi Latvijas reģioni proporcionāli katra reģiona iedzīvotāju skaitam. Informācija par ievēlētajiem 2.Jauniešu Saeimas deputātiem pieejama interneta mājaslapā www.jauniesusaeima.lv sadaļā „Kandidātiem”.

Rīta cēlienā 2.Jauniešu Saeimas deputāti sanāks uz pirmo sēdi Saeimas sēžu zālē, lai apstiprinātu mandātus un komisiju sastāvu. Sēdi vadīs Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, bet vietas Saeimas Prezidijā ieņems četri jaunieši, kuru idejas vēlēšanās ieguvušas vislielāko balsu skaitu.

No Jauniešu Saeimas deputātu iesniegtajām idejām tapuši četru deklarāciju projekti, pie kuru pilnveidošanas jaunieši 27.aprīlī strādās komisijās un Jauniešu Saeimas sēdē. Eiropas lietu komisijā jaunieši diskutēs par to, kā pilnvērtīgāk izmantot Eiropas Savienības sniegtās iespējas, bet Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā spriedīs par veselīga dzīvesveida veicināšanu sabiedrībā. Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas deputāti strādās pie priekšlikumiem mūsdienīgas izglītības sistēmas veidošanai, savukārt par bērnu un jauniešu atbalstu tautsaimniecības ilgtspējīgai izaugsmei diskutēs Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā.

Pēc darba komisijās notiks otrā Jauniešu Saeimas sēde, kurā jaunieši debatēs par komisiju sagatavotajiem priekšlikumiem deklarāciju pilnveidošanai.

Pasākuma ietvaros plānots nodibināt arī Jauniešu Saeimas deputātu grupu sadarbībai ar ASV – tajā strādās jaunieši, kuri piedalījās eseju konkursā. Viņi 2.maijā apmeklēs ASV vēstniecību.

2.Jauniešu Saeimas noslēguma pasākumā aktīvākie un politiski spēcīgākie Jauniešu Saeimas deputāti iegūs „Nākotnes politiķa” titulu.

Jauniešu Saeimu rīko Saeima kopā ar sadarbības partneriem - biedrībām „Sabiedrība par atklātību „Delna”” un „Latvijas Bērnu forums”. Informatīvie atbalstītāji – sociālais tīkls Draugiem.lv un Latvijas Televīzija. Pasākumu atbalsta arī Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā un Frīdriha Eberta fonds.

Sekot projekta aktivitātēm iespējams arī sociālajos tīklos Draugiem.lv, Facebook, Twitter un Youtube.

Jauniešu Saeimas oficiālā mājaslapa: www.jauniesusaeima.lv

Iepriekšējā Jauniešu Saeima sanāca 2011.gada 3.jūnijā.

Saeimas Preses dienests
Tālr.: 67087218, mob.: 26136160
E-pasts: prese@saeima.lv

 

Noslēgusies sacensība par iekļūšanu 2.Jauniešu Saeima (19.03.2012.)

18. martā noslēdzās pirmais Jauniešu Saeimas posms – priekšvēlēšanu kampaņa. Kandidatūras dalībai 2.Jauniešu Saeima iesnieguši 196 jaunieši, par kuru idejām kopumā atdotas 5747 balsis. Lielākais balsu skaits, ko kādam pretendentam izdevās piesaistīt savai idejai bija 225. Šogad konkurence dalībai Jauniešu Saeimā bija sīvāka nekā pērn, kad par Jauniešu Saeimas deputātu vietām sacentās 129 jaunieši.

Vēlēšanu rezultāti pēc to apkopošanas 21.martā tiks publicēti mājaslapā www.jauniesusaeima.lv sadaļā „Kandidātiem”.

2.Jauniešu Saeima iekļūs tie simts jaunieši, kuru idejas guvušas vislielāko atbalstu. Vēlēšanu process pietuvināts Saeimas vēlēšanu norisei. Jauniešu Saeimā būs pārstāvēti visi Latvijas reģioni proporcionāli reģiona iedzīvotāju skaitam. Vissīvākā konkurence bija Rīgas vēlēšanu apgabala jauniešiem, no kura uz 30 vietām kandidē 64 pretendenti. Otrs aktīvākais ir Vidzemes reģions, no kura 49 jaunieši kandidē uz 27 vietām.

Kandidāti sacentās par vēlētāju atbalstu savām idejām, kā attīstīt Latvijas izaugsmi. Idejas varēja pieteikt kādā no sešiem tematu blokiem. Visaktīvāk jaunieši izteica savu viedokli par to, kā attīstīt izglītību un kultūru – šajā sadaļā iesniegtas 80 idejas. Savukārt vismazāk ideju iesniegtas Eiropas Savienības un tiesiskuma stiprināšanas sadaļās.

Pēc vēlēšanu rezultātu apkopošanas jauniešiem nedēļas laikā būs jāapstiprina sava dalība Jauniešu Saeimā. No Jauniešu Saeimas deputātu iesniegtajām idejām katrā tēmu blokā tiks sagatavots deklarācijas projekts, kurā būs apkopotas Latvijas jauniešu 2012.gada prioritātes. Pirms Jauniešu Saeimas sanākšanas tās dalībnieki varēs iesniegt savus priekšlikumus deklarācijas pilnveidošanai. Saeimas komisijas apkopos iesniegtos jauniešu priekšlikumus, un ar tiem 27.aprīlī – Jauniešu Saeimas noslēguma posmā – jaunieši kopīgi strādās komisijās un Jauniešu Saeimas sēdē. Dienas noslēgumā jaunieši radīs noslēguma rezolūciju.

Pieteikties dalībai un nobalsot par kādu no idejām varēja no 20.februāra līdz 18.martam interneta vietnē www.jauniesusaeima.lv. Katram vēlētājam bija viena balss, taču savu izvēli kampaņas gaitā varēja mainīt.

Kopš balsošanas sākuma portāls www.jauniesusaeima.lv apmeklēts vairāk nekā 34 tūkstošus reižu, bet unikālo apmeklētāju skaits pārsniedz 23 tūkstošus. Salīdzinot ar citām nedēļām, pēdējā vēlēšanu nedēļā portāla apmeklētāju skaits dubultojies.

Jauniešu Saeimu rīko Saeima kopā ar sadarbības partneriem - biedrībām „Sabiedrība par atklātību „Delna”” un „Latvijas Bērnu forums”. Informatīvie atbalstītāji – sociālais tīkls Draugiem.lv un Latvijas Televīzija. Pasākumu atbalsta arī Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā un Frīdriha Eberta fonds.

Iepriekšējo reizi Jauniešu Saeima sanāca 2011.gada 3.jūnijā.

Par to, kā norisināsies Jauniešu Saeimas deputātu darbs 27.aprīlī, var uzzināt šajā video sižetā: http://ej.uz/w5d1.

Saeimas Preses dienests
Tālr.: 67087218, mob.: 26136160
E-pasts: prese@saeima.lv

 

Vēl tikai nedēļu jaunieši var pieteikt savu kandidatūru 2.Jauniešu Saeimai (12.03.2012.)

Vēl pēdējo nedēļu jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem var izvirzīt savu kandidatūru Jauniešu Saeimai. Kandidēt uz vietu Jauniešu Saeimā var reģistrējot savu ideju Latvijas attīstībai portālā www.jauniesusaeima.lv.

Dalībai 2.Jauniešu Saeima jau reģistrējušies vairāk nekā 130 jaunieši no visas Latvijas. Par jauniešu idejām nobalsot mājaslapā www.jauniesusaeima.lv var ikviens portāla Draugiem.lv lietotājs. Balsošana noslēgsies 18.martā pulksten 23.59.

Īpaši aicināti pieteikties jaunieši no Latgales un Kurzemes, jo šiem novadiem rezervēto vietu skaits pagaidām pārsniedz pieteikto kandidatūru skaitu. Jauniešu Saeimas vēlēšanu process pietuvināts Saeimas vēlēšanu norisei un parlamentā iekļūs 100 ideju autori no dažādiem Latvijas reģioniem – Rīgas, Kurzemes, Zemgales, Vidzemes un Latgales - proporcionāli reģiona iedzīvotāju skaitam.

Kandidāti var izvēlēties pieteikt ideju kādā no sešiem tēmu blokiem. Patlaban visvairāk ideju saņemts izglītības un kultūras sadaļā – jauniešiem šķiet būtiski izglītības sistēmu modernizēt un padarīt darba tirgum atbilstošāku. Tautsaimniecības attīstības jomā jaunieši akcentē inovāciju nozīmi uzņēmējdarbības sekmēšanai. Savukārt veselības aprūpes sistēmā potenciālie Jauniešu Saeimas deputāti vēlas redzēt atbalstu sporta aktivitātēm un aktīvam dzīvesveidam.

Kandidāti sacenšas par vēlētāju atbalstu, kandidējot ar, viņuprāt, svarīgākajām idejām un īstenojot priekšvēlēšanu kampaņas. 100 pārliecinošāko ideju autori, kas būs uzvarējuši Jauniešu Saeimas vēlēšanās, 27.aprīlī pulcēsies Saeimā, kur par savām idejām diskutēs komisiju sēdēs un tās aizstāvēs no Saeimas tribīnes. Par to, kā norisināsies 2.Jauniešu Saeimas deputātu darbs 27.aprīlī, var uzzināt šajā video sižetā: http://ej.uz/w5d1.

Trīs nedēļu laikā Jauniešu Saeimas mājaslapā ielūkojušies gandrīz trīspadsmit tūkstoši unikālo apmeklētāju, un kopumā par kādu no idejām balsi atdevuši gandrīz 4000 cilvēku. Vairākām idejām atbalstītāju skaits pārsniedz simtu, un viena no idejām ieguvusi teju 200 balsis.

Jauniešu Saeimu rīko Saeima kopā ar sadarbības partneriem - biedrībām „Sabiedrība par atklātību „Delna”” un „Latvijas Bērnu forums”. Informatīvie atbalstītāji – sociālais tīkls Draugiem.lv un Latvijas Televīzija. Pasākumu atbalsta arī Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā un Frīdriha Eberta fonds.

Sekot projekta aktivitātēm iespējams arī sociālajos tīklos Draugiem.lv, Facebook, Twitter un Youtube.

Jauniešu Saeimas oficiālā mājaslapa: www.jauniesusaeima.lv

Saeimas Preses dienests
Tālr.: 67087218, mob.: 26136160
E-pasts: prese@saeima.lv

 

Jauniešu Saeimas kandidātu skaits pārsniedz simtu (05.03.2012.)

2.Jauniešu Saeimas vēlēšanās ar savu ideju kandidē jau vairāk nekā 100 jaunieši. Aktīvākie vēlēšanu procesa dalībnieki ir jaunieši no Rīgas un Vidzemes. Pieteikšanās process ir pusceļā, līdz 18.martam kandidatūru vēl var pieteikt jebkurš jaunietis vecumā no 15 līdz 20 gadiem. Vajadzīga tikai ideja Latvijas attīstībai un enerģija panākt atbalstu savam piedāvājumam.

Jauniešu Saeimas vēlēšanu process pietuvināts Saeimas vēlēšanu norisei un parlamentā iekļūs 100 ideju autori no dažādiem Latvijas reģioniem. Tāpat kā Saeimas vēlēšanās katram Latvijas vēlēšanu apgabalam – Rīgai, Kurzemei, Zemgale, Vidzemei un Latgalei - ir noteikts mandātu skaits, kas ir proporcionāls reģiona iedzīvotāju skaitam.

Pieteikties projektam un balsot par idejām var mājaslapā www.jauniesusaeima.lv . Par jauniešu idejām var nobalsot ikviens portāla Draugiem.lv lietotājs. Katrs vēlētājs var atbalstīt vienu kandidātu, bet savu izvēli vēlēšanu laikā drīkst mainīt, pārceļot balsi no viena kandidāta pie cita. Balsošana noslēgsies 18.martā pulksten 23.59.

Divu nedēļu laikā Jauniešu Saeimas mājaslapā viesojušies vairāk nekā desmit tūkstoši unikālo apmeklētāju un kopumā par kādu no idejām savu balsi atdevuši gandrīz 3000 cilvēku. Vairākām idejām atbalstītāju skaits pārsniedz simtu, un viena no idejām ieguvusi teju 200 balsis.

100 pārliecinošāko, interneta balsojumā lielāko atbalstu guvušo ideju autori 27.aprīlī pulcēsies Saeimā, lai no Saeimas tribīnes ar vienaudžiem diskutētu par sev aktuālām tēmām. Personīgā līdzdalība un pieredze ļaus jauniešiem labāk iepazīt parlamenta ikdienas darbu un izprast politiskos procesus parlamentārajā demokrātijā.

Jauniešu Saeimu rīko Saeima kopā ar sadarbības partneriem - biedrībām „Sabiedrība par atklātību „Delna”” un „Latvijas Bērnu forums”. Informatīvie atbalstītāji – sociālais tīkls Draugiem.lv un Latvijas Televīzija. Pasākumu atbalsta arī Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā un Frīdriha Eberta fonds.

Iepriekšējā Jauniešu Saeima sanāca 2011.gada 3.jūnijā.

Sekot projekta aktivitātēm iespējams arī sociālajos tīklos Draugiem.lv, Facebook, Twitter un Youtube.

Jauniešu Saeimas oficiālā mājaslapa: www.jauniesusaeima.lv

Saeimas Preses dienests
Tālr.: 67087218, mob.: 26136160
E-pasts: prese@saeima.lv


Paredzama sīva konkurence par iekļūšanu Jauniešu Saeimā (27.02.2012.)

Nedēļas laikā savu kandidatūru 2.Jauniešu Saeimai pieteikuši jau vairāk nekā 70 jaunieši, piedāvājot savas idejas Latvijas attīstībai. Pieteikšanās ir tikai sākusies un iesaistītes var paspēt jebkurš jaunietis vecumā no 15 līdz 20 gadiem. Pieteikšanās un balsošana par idejām tiks noslēgta 18.martā.

No sešiem tēmu blokiem visvairāk ideju pagaidām saņemts izglītībai un kultūrai, bet vismazākā aktivitāte ir Eiropas Savienības un tiesiskuma stiprināšanas sadaļā. Salīdzinoši neilgā laikā par vairāku 2.Jauniešu Saeimas deputātu kandidātu idejām jau atdots ievērojams balsu skaits, un atsevišķiem kandidātiem jau ir vairāk nekā 100 cilvēku atbalsts. Kopumā par kādu no idejām savu balsi atdevuši vairāk nekā 1600 cilvēku.

Jaunieši ir aicināti aģitēt par savām idejām gan sociālajos tīklos, gan uzrunājot potenciālos atbalstītāju personīgi. Interesantākais sacensības posms sāksies, kad kandidāti būs izsmēluši atbalsta potenciālu no draugu un paziņu loka un cīnīsies, lai piesaistītu nepazīstamu vēlētāju balsis.

Par jauniešu idejām var nobalsot ikviens portāla Draugiem.lv lietotājs. Katrs vēlētājs var atbalstīt tikai par vienu kandidātu, bet savu izvēli vēlēšanu laikā drīkst mainīt, pārceļot balsi no viena kandidāta pie cita neierobežotu reižu skaitu. Balsošana tiks slēgta 18.martā pulksten 23.59.

Pieteikties projektam un balsot par idejām var Jauniešu Saeimas oficiālajā mājaslapāwww.jauniesusaeima.lv . Nedēļas laikā Jauniešu Saeimas mājaslapā viesojušies vairāk nekā pieci tūkstoši unikālo apmeklētāju. Trešdaļa apmeklētāju ienākuši caur Draugiem.lv. Lai informētu par kandidēšanu uz Jauniešu Saeimu un popularizētu savu ideju, jaunieši aktīvi izmanto arī interneta vietni Twitter.
100 pārliecinošāko, interneta balsojumā lielāko atbalstu guvušo ideju autori 27.aprīlī pulcēsies Saeimā, lai no Saeimas tribīnes ar vienaudžiem diskutētu par sev aktuālām tēmām. Personīgā līdzdalība un pieredze ļaus jauniešiem labāk iepazīt parlamenta ikdienas darbu un izprast politiskos procesus parlamentārajā demokrātijā.

Jauniešu Saeimu rīko Saeima kopā ar sadarbības partneriem - biedrībām „Sabiedrība par atklātību „Delna”” un „Latvijas Bērnu forums”. Informatīvie atbalstītāji – sociālais tīkls Draugiem.lv un Latvijas Televīzija. Pasākumu atbalsta arī Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā un Frīdriha Eberta fonds.
Sekot projekta aktivitātēm iespējams arī sociālajos tīklos Draugiem.lv, Facebook, Twitter unYoutube.
Iepriekšējā Jauniešu Saeima sanāca 2011.gada 3.jūnijā.

Video, kurā 2011.gada Jauniešu Saeimas deputāti stāsta par savu pieredzi jauniešu parlamentā: http://www.youtube.com/saeimasab#p/a/u/0/wt2y136DPVM

Izmantojot materiālus, atsauce uz Saeimas Kanceleju obligātā.

Saeimas Preses dienests
Tālr.: 67087218, mob.: 26136160
E-pasts: prese@saeima.lv


Jaunieši aicināti kandidēt 2.Jauniešu Saeimas vēlēšanās (21.02.2012.)

Jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem aicināti reģistrēties un sākt priekšvēlēšanu kampaņu, lai kļūtu par 2012.gada Jauniešu Saeimas deputātiem. 100 pārliecinošāko, interneta balsojumā lielāko atbalstu guvušo ideju autori aprīļa beigās pulcēsies Saeimā, lai no Saeimas tribīnes ar vienaudžiem diskutētu par sev aktuālām tēmām. Personīgā līdzdalība un pieredze ļaus jauniešiem labāk iepazīt parlamenta ikdienas darbu un izprast politiskos procesus parlamentārajā demokrātijā.

„Jauniešu ceļš uz Jauniešu Saeimu būs līdzīgs kā ikviena deputāta ievēlēšana Saeimā. Vispirms šis ceļš sākas ar iesaistīšanos, savu ideju un spēju pierādīšanu domubiedriem. Tālāk idejas tiek pakļautas sabiedrības vērtējumam caur Saeimas vēlēšanām,” raksturo Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa. „Jauniešiem gūtā pieredze, gan piedaloties Jauniešu Saeimas vēlēšanās, gan arī niansēti iepazīstot parlamentārā darba ikdienu, būs vērtīgs ieguldījums ceļā uz nākotnes profesionālo izaicinājumu virsotnēm,” pauž Solvita Āboltiņa.

Pieteikties projektam un balsot par idejām var Jauniešu Saeimas oficiālajā mājaslapāwww.jauniesusaeima.lv līdz 18.martam. Reģistrēties dalībai projektā, kā arī balsot par jauniešu piedāvātajām idejām var ikviens portāla Draugiem.lv lietotājs

100 jaunieši, kuru idejas interneta balsojumā gūs visvairāk balsu, kļūs par Jauniešu Saeimas deputātiem. No jauniešu idejām taps deklarāciju projekti, ar kuriem jaunie deputāti strādās Jauniešu Saeimas dienā, radot vienotu noslēguma dokumentu, kas apkopos Latvijas jauniešu šī gada prioritātes. Jauniešiem būs iespēja mācīties pierādīt savas idejas pamatotību, tās ieviešanas nepieciešamību un meklēt kompromisus.

Projekta centrālais notikums būs 27.aprīlī, kad ievēlētie 2012.gada Jauniešu Saeimas deputāti sanāks Saeimas namā. 2.Jauniešu Saeimas deputāti 27.aprīlī strādās četrās komisijās: Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā, Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā, Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā un Eiropas lietu komisijā.

Komisijas vadīs Saeimas deputāti – komisiju priekšsēdētāji – kopā ar līdzpriekšsēdētājiem no jauniešu vidus. Jaunieši arī izveidos Saeimas Prezidiju, kas apstiprinās Jauniešu Saeimas sēdes darba kārtību. Sēdi vadīs Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Pasākumu rīko Saeima kopā ar sadarbības partneriem - biedrībām „Sabiedrība par atklātību „Delna”” un „Latvijas Bērnu forums”. Informatīvie atbalstītāji – sociālais tīkls Draugiem.lv un Latvijas Televīzija. Pasākumu atbalsta arī Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā.

Sekot projekta aktivitātēm iespējams arī sociālajos tīklos Draugiem.lv, Facebook, Twitter un Youtube. Video ar aicinājumu piedalīties Jauniešu Saeimā aplūkojams šeit: http://ej.uz/xgx3

Iepriekšējā Jauniešu Saeima sanāca 2011.gada 3.jūnijā.


Saeimas Preses dienests
Tālr.: 67087218, mob.: 26136160
E-pasts: prese@saeima.lv

 

Publicēts: 2011.03.25 - 15.27 | Pēdējās izmaiņas: 2012.05.03. - 13.10